Ogród

Ogród odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę, ale nie wszyscy mogą sobie oczywiście pozwolić na to, aby taki ogród prowadzić, bo po prostu najczęściej nie mają do tego warunków, to znaczy mieszkają More »

Ogród dla dzieci

W wielu ogrodach można znaleźć miejsca przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. Warto podkreślić, iż są to zarówno rozwiązania stricte rekreacyjno – zabawowe, jak również bardziej użytkowe More »

Ogród przed domem

Mając wybudowany dom cieszący się duża powierzchnią działki w Okół niego rozmyślamy w jaki sposób można ja wykorzystać. Jedni działkę wykorzystują do zrobienia ogrodu warzywnego dzięki któremu zimą będzie można spożywać zdrowe warzywa. More »

Oczko wodne w ogrodzie

Mając własny dom wokół którego jest spora działka należy postarać się w jak najlepszy sposób ją zaprojektować More »

Ogród naszych marzeń

W dzisiejszych czasach każdy człowiek chcę mieć z pewnością swoje własne miejsce na Ziemi. Niektórzy z nich decydują się na zakup działki More »

 

Wiśnia

Wiśnia jest drzewem z rodziny różowatych. Do tej pory udało nam się poznać około sześćdziesiąt gatunków wiśni. Wiśnia ma około trzydziestu metrów wysokości, pień drzewa jest bardzo gładki, pokryty drobną, łuszczącą się korowiną ta zaś ma kolor czerwono – brązowy. Liść wiśni jest podwójnie pikowany, ma około 10-12cm długości. Kwiaty wiśni mają piękny, biały kolor, są bardzo małe, mają zazwyczaj dwa do trzech centymetrów średnicy. Kwiaty zazwyczaj są skupione po kilka w baldaszkach a każdy kwiat jest zawieszony na długich szypułkach. Owoce wiśni są kuliste, mają około 3cm średnicy, są koloru bordowego. Są bardzo smaczne, soczyste i jak najbardziej jadalne. Niektóre odmiany wiśni mają kwaśny posmak. Wiśnia kwitnie pod Koniec kwietnia i na początku maja. Najlepiej rozwija się w żyznych, wapiennych, głębokich i dobrze nawodnionych glebach. Wiśnia zazwyczaj jest stosowana w szkółkarstwie. Bardzo rzadko możemy spotkać wiśnię w parku a już napewno nie znajdziemy tego drzewa w lesie. Wiśnia ma bardzo wiele odmian owocowych, jedne są bardzo soczyste i słodkie, inne zaś kwaśne i o mniejszej średnicy. Wiśnia pochodzi z Azji Zachodniej, Kaukazu oraz w osiemdziesięciu procentach z Europy Środkowej. W Polsce wiśnia jest często hodowana głównie w celach konsumpcyjnych pysznych, słodkich, soczystych owoców.