Ogród

Ogród odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę, ale nie wszyscy mogą sobie oczywiście pozwolić na to, aby taki ogród prowadzić, bo po prostu najczęściej nie mają do tego warunków, to znaczy mieszkają More »

Ogród dla dzieci

W wielu ogrodach można znaleźć miejsca przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. Warto podkreślić, iż są to zarówno rozwiązania stricte rekreacyjno – zabawowe, jak również bardziej użytkowe More »

Ogród przed domem

Mając wybudowany dom cieszący się duża powierzchnią działki w Okół niego rozmyślamy w jaki sposób można ja wykorzystać. Jedni działkę wykorzystują do zrobienia ogrodu warzywnego dzięki któremu zimą będzie można spożywać zdrowe warzywa. More »

Oczko wodne w ogrodzie

Mając własny dom wokół którego jest spora działka należy postarać się w jak najlepszy sposób ją zaprojektować More »

Ogród naszych marzeń

W dzisiejszych czasach każdy człowiek chcę mieć z pewnością swoje własne miejsce na Ziemi. Niektórzy z nich decydują się na zakup działki More »

 

W jaki sposób poradzić sobie z chwastami w naszym ogrodzie

W momencie kiedy projekt naszego pięknego ogrodu w Okół domu uległ realizacji jesteśmy zmuszeni do tego aby regularnie podlewać zasadzone niedawno roślinki. Jednakże w tym samym czasie dajemy również wodę chwastom dzięki czemu wyrastają zdecydowanie szybciej aniżeli posadzone kwiaty. Nasuwa się więc pytanie w jaki sposób poradzić sobie z chwastami, które w zdecydowany sposób psuja urok naszego ogrodu. Sposobem ,który używają najczęściej ludzie mieszkający na wsi jest zazwyczaj pielenie. Jednakże zasadą jest to iż powinno ono odbywać się regularnie co sprawi, iż będzie ono znacznie łatwiejsze.

 

Gdy jednak nie będziemy konsekwentni w tym postępowaniu w pewnym dniu możemy zauważyć, iż chwasty zakryły wszystkie wcześniej posadzone przez nas kwiaty i sadzonki. W podobnych momentach musimy poświecić bardzo dużo czasu aby przywrócić nasz ogród do porządku. Jest jednak dużo łatwiejszy i przyjemniejszy sposób na to aby w przyszłości nie trzeba było walczyć z wciąż odrastającymi na nowo okrutnymi chwastami. Tą metodą jest plandeka, którą rozkładamy przykładowo w klombie robiąc w niej odpowiednie dziurki w których będzie posadzona dana roślinka. Dzięki temu chwasty nie będą miały możliwości przedostania się na wierzch. Jednakże czarna plandeka nie zawsze wygląda zadowalająco i ozdabia klomb, dlatego też sposobem na owy problem są najczęściej drobne kamyczki, które wysypuje się na plandekę w celu jej zakrycia. I jak się bardzo szybko okazuje tego typu operacja sprawia, iż klomb wygląda dużo ładniej i nie musimy już martwic się o chwasty. jak się okazuje jest to najpowszechniejsza i najbardziej skuteczna metoda. Inaczej zarysowuje się sprawa chwastów w ogrodzie warzywnym.

 

W takim ogrodzie nie jesteśmy już w stanie założyć plandeki i zmuszeni jesteśmy do tego aby osobiście regularnie dokonywać oczyszczania ogrodu z chwastów. W pierwszych tygodniach kiedy posadzone warzywa nie są jeszcze tak widoczne najlepiej poprosić osobę doświadczoną, która z łatwością potrafi odróżnić warzywo od chwastu, dzięki czemu unikniemy sytuacji w której można by było zamiast chwastów powyrywać właśnie warzywa, które są w tak wczesnym stadium bardzo podobne do chwastów w ogrodzie. Jak się okazuje wyrwane chwasty w bardzo szybkim tempie odrastają i nie mamy na to żadnego sposobu.

Owszem istnieją różnego rodzaju preparaty, które mają na celu wyniszczenie chwastów, jednakże nie do końca się sprawdzają. Jak się okazuje po naszym pieleniu, kiedy cały ogród nie ma ani jednego chwastu po upływie kilku dni okazuje się, iż pojawiają się pierwsze zielone niechciane rośliny. Jedynym sposobem na to jest regularne pielenie, które zapobiegnie pojawieniu się większej ilości chwastów w naszym ogrodzie i pozwoli na to, iż warzywa będą rosły w znacznie szybszym tempie.

Dodaj komentarz