Ogród

Ogród odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę, ale nie wszyscy mogą sobie oczywiście pozwolić na to, aby taki ogród prowadzić, bo po prostu najczęściej nie mają do tego warunków, to znaczy mieszkają More »

Ogród dla dzieci

W wielu ogrodach można znaleźć miejsca przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. Warto podkreślić, iż są to zarówno rozwiązania stricte rekreacyjno – zabawowe, jak również bardziej użytkowe More »

Ogród przed domem

Mając wybudowany dom cieszący się duża powierzchnią działki w Okół niego rozmyślamy w jaki sposób można ja wykorzystać. Jedni działkę wykorzystują do zrobienia ogrodu warzywnego dzięki któremu zimą będzie można spożywać zdrowe warzywa. More »

Oczko wodne w ogrodzie

Mając własny dom wokół którego jest spora działka należy postarać się w jak najlepszy sposób ją zaprojektować More »

Ogród naszych marzeń

W dzisiejszych czasach każdy człowiek chcę mieć z pewnością swoje własne miejsce na Ziemi. Niektórzy z nich decydują się na zakup działki More »

 

Trasowanie w terenie

Trasowanie w terenie – Jest to konieczna i bardzo istotna czynność, którą musimy wykonać w terenie uwzględniając jego naturalne uwarunkowania. Od tej czynności bardzo dużo zależy. To przyszły kształt całej naszej działki czyli miejsca, które sami sobie zorganizujemy w taki sposób, abyśmy mogli przyjść lub przyjechać i naturalnie zrelaksować się korzystając z biologicznie nie zanieczyszczonego otoczenia, otoczonego samodzielnie skomponowaną kompozycją roślinności, nieskrępowanym rozmieszczeniem drzewek, roślin i zabudowania tak aby czuć się dobrze, bezpiecznie, swobodnie i wygodnie. Zacznijmy od zaplanowania rozmieszczenia domku. Tutaj najwłaściwszym kryterium jest kierunek wschodu i zachodu słońca. Starajmy się zaplanować go tak w przestrzeni aby przez większość dnia oświetlało go słońce. W następnej kolejności drzewka w taki sposób, aby stanowiły one oprócz swojej funkcji biologicznej także cień i osłonę dla wejścia do domku. Możemy zaplanować oddzielny sad owocowy, ale nie należy rezygnować też z funkcji ochronno – ozdobnej dla domku. Po oznaczeniu tych elementów działki, wyznaczeniu miejsca na kompostownik, pora na oznaczenie miejsca na trawnik i miejsce uprawne do warzyw lub warzyw i kwiatów. Dla upraw istotne jest też nasłonecznione miejsce. Można je znaleźć w pobliżu miejsca na domek z dala od drogi aby uprawiane warzywa nie ulegały zanieczyszczeniu. Ostatnią rzeczą jest oznaczenie ścieżek głównych na naszej działce. Pierwszą podstawową, tą która prowadzić będzie do naszej altany oznaczmy w sposób szczególnie przemyślany. Może ona zawierać mały zakręt aby prowadziła do intymności do wejścia.