Ogród

Ogród odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę, ale nie wszyscy mogą sobie oczywiście pozwolić na to, aby taki ogród prowadzić, bo po prostu najczęściej nie mają do tego warunków, to znaczy mieszkają More »

Ogród dla dzieci

W wielu ogrodach można znaleźć miejsca przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. Warto podkreślić, iż są to zarówno rozwiązania stricte rekreacyjno – zabawowe, jak również bardziej użytkowe More »

Ogród przed domem

Mając wybudowany dom cieszący się duża powierzchnią działki w Okół niego rozmyślamy w jaki sposób można ja wykorzystać. Jedni działkę wykorzystują do zrobienia ogrodu warzywnego dzięki któremu zimą będzie można spożywać zdrowe warzywa. More »

Oczko wodne w ogrodzie

Mając własny dom wokół którego jest spora działka należy postarać się w jak najlepszy sposób ją zaprojektować More »

Ogród naszych marzeń

W dzisiejszych czasach każdy człowiek chcę mieć z pewnością swoje własne miejsce na Ziemi. Niektórzy z nich decydują się na zakup działki More »

 

Samodzielnie czy z profesjonalistami- zakładanie ogrodów

image Ogród nie może być projektowany w oderwaniu od architektury domu. Samodzielne zakładanie ogrodów niestety nie jest łatwym zadaniem. Dlatego też wiele osób decyduje się to zadanie zlecić profesjonalistom z zakresu aranżacji ogrodów. Wymaga to jednak ogromnych nakładów finansowych, samodzielne zakładanie ogrodów może przynieść mnóstwo satysfakcji. Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy mamy czas na pielęgnacji ogrodu. Jeśli nie to lepiej postawić na donice ogrodowe wypełnione roślinnością a w pozostałej części ogrodu zaplanować trawnik. Do projektowania ogrodu warto podejść w sposób praktyczny. Gdy brakuje pomieszczeń do przechowywania sprzętów ogrodowych należy przewidzieć miejsce na domek ogrodowy. Przy samodzielnym aranżowaniu ogrodów możemy pozwolić sobie na puszczenie wodzów fantazji. Ciekawym elementem przestrzeni ogrodowej będą z pewnością fontanny ogrodowe. Wielu profesjonalnych architektów ogrodowych rezygnuje z ich wykonania, obawiając się o uzyskanie efektu kiczowatości. Własnoręczna aranżacja przestrzeni ogrodowej w niczym nas nie ogranicza.