Ogród

Ogród odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę, ale nie wszyscy mogą sobie oczywiście pozwolić na to, aby taki ogród prowadzić, bo po prostu najczęściej nie mają do tego warunków, to znaczy mieszkają More »

Ogród dla dzieci

W wielu ogrodach można znaleźć miejsca przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. Warto podkreślić, iż są to zarówno rozwiązania stricte rekreacyjno – zabawowe, jak również bardziej użytkowe More »

Ogród przed domem

Mając wybudowany dom cieszący się duża powierzchnią działki w Okół niego rozmyślamy w jaki sposób można ja wykorzystać. Jedni działkę wykorzystują do zrobienia ogrodu warzywnego dzięki któremu zimą będzie można spożywać zdrowe warzywa. More »

Oczko wodne w ogrodzie

Mając własny dom wokół którego jest spora działka należy postarać się w jak najlepszy sposób ją zaprojektować More »

Ogród naszych marzeń

W dzisiejszych czasach każdy człowiek chcę mieć z pewnością swoje własne miejsce na Ziemi. Niektórzy z nich decydują się na zakup działki More »

 

Sadzenie roślin

Każda roślina zanim trafi do naszego ogrodu, musi być najpierw posadzona. Mamy dwie możliwości dostania takiej rośliny lub drzewa, jaką chcemy. Możemy kupić młode drzewko lub roślinkę ze sklepu na przykład ogrodniczego i w takiej formie wsadzić w ziemię w naszym ogródku. Drugą formą, jaką mamy dostępną jest wyhodowanie rośliny osobiście. Jest to opcja o wiele bardziej czasochłonna i wymagająca więcej troski. Mając nasionko rośliny, o którą nam chodzi zdobyte w różny sposób, bo można takie nasionko kupić lub zebrać z roślin, które mają już odpowiedni wiek. Nasionko lub sadzonkę wybranego przez nas zielonego przyjaciela musimy wsadzić do doniczki, gdzie musi się trochę wzmocnić przed posadzeniem w ziemi w naszym ogrodzie. Musimy dbać o roślinę. Jeżeli nie bardzo wiemy jak mamy to robić, najlepiej udać się z takim problemem do sklepu ogrodniczego lub zaopatrzyć się w książkę ogrodniczą. Podstawowymi formami opieki jest regularne podlewanie. Roślina w procesie podlewania pobiera pokarm, który jest niezbędny do życia. Powinniśmy roślinie dostarczyć dostęp do słońca. Jeżeli wymaga tego sytuacja możemy roślinę podsypać również najlepiej naturalnymi nawozami, gdyż nie szkodzą one tak jak nawozy sztuczne.