Ogród

Ogród odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę, ale nie wszyscy mogą sobie oczywiście pozwolić na to, aby taki ogród prowadzić, bo po prostu najczęściej nie mają do tego warunków, to znaczy mieszkają More »

Ogród dla dzieci

W wielu ogrodach można znaleźć miejsca przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. Warto podkreślić, iż są to zarówno rozwiązania stricte rekreacyjno – zabawowe, jak również bardziej użytkowe More »

Ogród przed domem

Mając wybudowany dom cieszący się duża powierzchnią działki w Okół niego rozmyślamy w jaki sposób można ja wykorzystać. Jedni działkę wykorzystują do zrobienia ogrodu warzywnego dzięki któremu zimą będzie można spożywać zdrowe warzywa. More »

Oczko wodne w ogrodzie

Mając własny dom wokół którego jest spora działka należy postarać się w jak najlepszy sposób ją zaprojektować More »

Ogród naszych marzeń

W dzisiejszych czasach każdy człowiek chcę mieć z pewnością swoje własne miejsce na Ziemi. Niektórzy z nich decydują się na zakup działki More »

 

Pielęgnacja ogrodu

Jeżeli posiadamy ogród, to musimy o niego odpowiednio zadbać. Jeżeli nie będziemy pielęgnować naszego ogródka, szybko zmieni się on w posępny, pełen suchych i zniszczonych roślin brzydki skrawek naszej działki. Każdemu z nas wstyd będzie zaprosić rodzinę lub znajomych do takiego ogrodu na przyjęcie. Ludzie o wyższym standardzie życia i dochodach, często wynajmują firmy, które zajmują się projektowaniem pięknych ogrodów. Taki ogród ma wspaniały wygląd, ale nawet takie cudo wymaga troski i opieki. Nie dbając nawet o najpiękniejszy ogród zniszczy on się prędzej czy później. Musimy regularnie dostarczać wody do ogrodu, gdy jest sucho i gorąco na dworze. W przypadku, gdy rośliny nie chcą się rozwijać lub marnieją należy używać różnego rodzaju nawozy, ale tylko takie, które nie zaszkodzą naszym roślinom, kwiatom czy drzewom. W przypadku, gdy któraś z roślin zachoruje, powinniśmy szybko zorientować się, co się dzieje, ponieważ zarażenie może przejść z czasem na resztę ogrodu. Jeżeli posiadamy trawnik na naszej działce powinniśmy go regularnie strzyc, to da efekt pięknego zadbanego ogrodu. Ładny trawnik to wielki plus dla każdego ogrodu. Poprawi efekt wizualny jak i estetyczny.