Ogród

Ogród odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę, ale nie wszyscy mogą sobie oczywiście pozwolić na to, aby taki ogród prowadzić, bo po prostu najczęściej nie mają do tego warunków, to znaczy mieszkają More »

Ogród dla dzieci

W wielu ogrodach można znaleźć miejsca przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. Warto podkreślić, iż są to zarówno rozwiązania stricte rekreacyjno – zabawowe, jak również bardziej użytkowe More »

Ogród przed domem

Mając wybudowany dom cieszący się duża powierzchnią działki w Okół niego rozmyślamy w jaki sposób można ja wykorzystać. Jedni działkę wykorzystują do zrobienia ogrodu warzywnego dzięki któremu zimą będzie można spożywać zdrowe warzywa. More »

Oczko wodne w ogrodzie

Mając własny dom wokół którego jest spora działka należy postarać się w jak najlepszy sposób ją zaprojektować More »

Ogród naszych marzeń

W dzisiejszych czasach każdy człowiek chcę mieć z pewnością swoje własne miejsce na Ziemi. Niektórzy z nich decydują się na zakup działki More »

 

Ogród naszym miejscem na Ziemi

Każdy z nas na pewno ma, lub bynajmniej chcę mieć swoje miejsce na Ziemi. Niektórych ulubionymi miejscami są kawiarenki, parki czy też często swój własny dom i jego otoczenie. Dom to z pewnością ulubione miejsce większości ludzi. Budynek znajdujący się na działce zawsze będzie kojarzył się nam z zabawami, dzieciństwem lub z innymi wspomnieniami. Częścią działki może być także ogród, w którym czujemy się najlepiej. Kiedy na przykład coś w życiu nam się nie układa, na przykład w miłości często jesteśmy podłamani psychicznie i nie potrafimy sobie z tym sami poradzić. Przez głowę przebiega nam milion myśli, a my nie umiemy nad tym zapanować.

 

Dla wielu ludzi miejscem, które potrafi wszystko załagodzić jest nasz ogród. To on sprawia, że odczuwamy w nim niezwykły spokój ducha, pozwala nam się odnaleźć we współczesnym świecie. Ogród to sama zieleń i to właściwie dzięki niej jesteśmy tak spokojni i rozluzowani. Kiedy jesteśmy w młodszym wieku, gdy chodzimy jeszcze do szkoły i na przykład dostaliśmy złą ocenę, zazwyczaj idziemy do najbliższego miejsca, które nas uspokaja, najczęściej jest to właśnie ogród. Z drugiej strony kiedy jesteśmy już dorośli i nie mieszkamy w swoim rodzinnym domu często go odwiedzamy. Są w życiu sytuacje, że jedni odchodzą, a drudzy się rodzą. Gdy ktoś bardzo bliski umiera, na ogół nie potrafimy się z tym pogodzić. Wspierają nas bliscy przyjaciele, na przykład ze szkoły czy pracy. Dobrym przyjacielem może być nawet zwierzę z rodzinnego psa, które też na pewno odczuwa nieobecność danej osoby. Lecz po takim wydarzeniu zwykle cała rodzina zbiera się razem i te trudne chwile dla nich próbują przetrwać . Rozpamiętują wówczas wspomnienia. Coraz bardziej lubimy przebywać w miejscach, których byliśmy razem.

 

Przeważnie takim miejscem otoczenie wokół domu. Na działce na przykład mogły odbywać się różne zabawy w chowanego czy też berka. Ogród przykładowo możemy ciepło wspominać z letnimi, niedzielnymi wieczorami, kiedy to cała rodzina była razem. Wówczas bliskie osoby przebywając na przykład w ogrodzie, gdzie byli razem czyją się lepiej, uspakajają się i z czasem godzą się z zaistniałym faktem. Po dłuższym czasie, kiedy już pogodziliśmy się z ową sytuacją z pewnością będziemy wracać do swojego ogrodu. To on sprawia, ze stajemy się spokojni. A, iż wiemy, że mamy go na własność, jesteśmy jeszcze bardziej spokojni, ponieważ wiemy, że zawsze możemy do niego wrócić i przesiadywać z nim ile tylko chcemy. Na ogół to ogród jest miejscem każdego człowieka, w którym można się rozluzować i wypocząć. Często chodzimy do niego w celu przemyślenia jakiejś bardzo ważnej sprawy. Lepiej ją obmyślimy przykładowo w ogrodzie gdzie panuje cisza i spokój, niż na przykład w kawiarni, owszem tam też panuje spokój, ale nie koniecznie zawsze. Ogród sprawia, że opadamy w daleką otchłań, nasza głowa staje się pusta, jest tylko jedna myśl. Nasz umysł staje się rześki i lepiej nam jest rozpatrzeć daną sprawę.

Dodaj komentarz