Ogród

Ogród odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę, ale nie wszyscy mogą sobie oczywiście pozwolić na to, aby taki ogród prowadzić, bo po prostu najczęściej nie mają do tego warunków, to znaczy mieszkają More »

Ogród dla dzieci

W wielu ogrodach można znaleźć miejsca przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. Warto podkreślić, iż są to zarówno rozwiązania stricte rekreacyjno – zabawowe, jak również bardziej użytkowe More »

Ogród przed domem

Mając wybudowany dom cieszący się duża powierzchnią działki w Okół niego rozmyślamy w jaki sposób można ja wykorzystać. Jedni działkę wykorzystują do zrobienia ogrodu warzywnego dzięki któremu zimą będzie można spożywać zdrowe warzywa. More »

Oczko wodne w ogrodzie

Mając własny dom wokół którego jest spora działka należy postarać się w jak najlepszy sposób ją zaprojektować More »

Ogród naszych marzeń

W dzisiejszych czasach każdy człowiek chcę mieć z pewnością swoje własne miejsce na Ziemi. Niektórzy z nich decydują się na zakup działki More »

 

Ogród naszych marzeń

W dzisiejszych czasach każdy człowiek chcę mieć z pewnością swoje własne miejsce na Ziemi. Niektórzy z nich decydują się na zakup działki. Aby to było ich własne miejsce na Ziemi na pewno będą samodzielnie bez niczyjej pomocy ją projektować. Rozplanowując działkę myślimy na pewno o tym, żeby wyglądała oryginalnie. Niektórzy , a zwłaszcza Ci, którzy mają dużo pracy poza domem i jego działką, decydują się na dekoratora, wtedy o nic nie musimy się martwić. Dzięki doskonałej znajomości wielu rodzajów kwiatów o różnych barwach przez projektanta, możemy być pewni, że ogród będzie miał wspaniałą kompozycję kolorów. Ale większość jednak chcę rozplanować działkę po swojemu. W ten czas czujemy, że działka jest naszym dziełem.

 

Ogólnie jest wiele rodzajów czy też pomysłów na ogród. Różne style, nawet kiedy projektować ogród będzie architekt i tak całokształt będzie zależał od nas. Każdy ma inny styl, i każdy wybrałby to inny pomysł na swoją działkę. Niektórzy decydują się na oczko wodne, które jest teraz modne na wielu działkach, inni zaś wola proste ogrody bez żadnych wymysłów. Wybór zależy od wielu czynników. Na przykład Ci, którzy mają mniejsze dzieci, które wymagają stałej opieki, nie wykopią sobie małego stawiku na działce, ponieważ baliby się, że zagrażałoby to zdrowiu dzieci. Jedni wolą mieć piękne oświetlenie, wieczorami, a szczególnie nocą robi ogromny efekt.

 

Dla tych co podobają się lampki przy ziemi, przeważnie dekorują nimi wszystkie możliwe rabatki kwiatowe, można też przyozdobić nimi oczko wodne, wtedy wygląda jeszcze bardziej okazale. Cały wystrój działki zależy od jej posiadacza. Nawet kwiaty w ogrodzie, każdy ma na swój gust. Na przykład ludzie, którzy przyjeżdżają na działkę raz na pół roku wybierają rośliny, które nie wymagają stałej pielęgnacji. Raczej decydują się na kwiaty, do których nie trzeba zbytnio przywiązywać większej wagi. Większy problem mają Ci, którzy są miłośnikami kwiatów, an niestety na przykład zbyt często nie mogą być na działce, przykładowo z powodu pracy. Wówczas dzieje się tak, iż zatrudniają pracowników do pielęgnacji kwiatów. Wiele osób wręcz marzy o wodnym ogrodzie, gdzie wszędzie wykopane są małe, kręte rzeczki, na których roi się od kaczuszek i rybek ozdobnych. Taki ogród zawiera wiele fontann, kaskad i innych atrakcji wodnych. Niektórzy za tym nie przepadają, ich odmiennym stylem może być na przykład dużo drzewek, krzewów, a dookoła nich wszędzie wysypane malutkimi kamyczkami, korą czy też szyszkami. Takie osoby muszą mieć dużo cierpliwości, aby taki ogród wyglądał estetycznie, trzeba wkładać w niego wiele swojej pracy. Jeszcze innym odmiennym rodzajem ogrodu, jest taki, który zawiera dużo rzeźb, figur zwierząt. Wówczas w danym ogrodzie znajduję się wiele posągów różnego rodzaju zwierząt. Jak widać zwierzęta, które są wielką pasją nie jednego z nas, mają także swoje miejsce w ogrodzie. Aby ogród sprawiał, że to właśnie w nim czujemy się wyjątkowo spokojni, powinien być dostosowany do naszego stylu, ponieważ najważniejsze jest właśnie to, żeby ogród naszych marzeń podobał się nam samym.

Dodaj komentarz