Ogród

Ogród odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę, ale nie wszyscy mogą sobie oczywiście pozwolić na to, aby taki ogród prowadzić, bo po prostu najczęściej nie mają do tego warunków, to znaczy mieszkają More »

Ogród dla dzieci

W wielu ogrodach można znaleźć miejsca przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. Warto podkreślić, iż są to zarówno rozwiązania stricte rekreacyjno – zabawowe, jak również bardziej użytkowe More »

Ogród przed domem

Mając wybudowany dom cieszący się duża powierzchnią działki w Okół niego rozmyślamy w jaki sposób można ja wykorzystać. Jedni działkę wykorzystują do zrobienia ogrodu warzywnego dzięki któremu zimą będzie można spożywać zdrowe warzywa. More »

Oczko wodne w ogrodzie

Mając własny dom wokół którego jest spora działka należy postarać się w jak najlepszy sposób ją zaprojektować More »

Ogród naszych marzeń

W dzisiejszych czasach każdy człowiek chcę mieć z pewnością swoje własne miejsce na Ziemi. Niektórzy z nich decydują się na zakup działki More »

 

Ogród kwiatowy

W dzisiejszych czasach bardzo modne i popularne stały się kwiaty cięte i kompozycje z nich robione. Tak samo popularne jest układanie kompozycji z kwiatów świeżych jak i suchych. Jeżeli nasza pasja są kwiaty, to przy odrobinie pracy możemy stworzyć ogród z takimi kwiatami, a potem je tylko ścinać w odpowiednim momencie i układać z nich piękne kompozycje kwiatowe. Uprawa własnych roślin jest źródłem nie tylko oszczędności, ale również gwarantowanej satysfakcji ze stworzenia własnego dzieła. Taki maleńki ogródek należy zaprojektować tak, aby znalazły się w nim wszystkie potrzebne nam kwiaty, trawy i łodygi roślin ozdobnych, oraz aby razem w ogrodzie tworzyły swoja własna dopasowaną kompozycje. Również w takim ogrodzie można zbudować małe oszklone patio, które będzie doskonałym miejscem do siedzenia, odpoczywania i podziwiania naszego ogrodu. Po drugiej stronie ogrodu możemy usytuować altanę, która z jednej strony będzie miejscem odpoczynku, a drugiej narzędziownią, która jest nam potrzebna do uprawy naszych roślin. Gdzie niegdzie możemy rozmieścić łuki z różami pnącymi, które będą pięknie wyglądać, a ich kwiaty również przydadzą nam się do przyszłych kompozycji.