Ogród

Ogród odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę, ale nie wszyscy mogą sobie oczywiście pozwolić na to, aby taki ogród prowadzić, bo po prostu najczęściej nie mają do tego warunków, to znaczy mieszkają More »

Ogród dla dzieci

W wielu ogrodach można znaleźć miejsca przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. Warto podkreślić, iż są to zarówno rozwiązania stricte rekreacyjno – zabawowe, jak również bardziej użytkowe More »

Ogród przed domem

Mając wybudowany dom cieszący się duża powierzchnią działki w Okół niego rozmyślamy w jaki sposób można ja wykorzystać. Jedni działkę wykorzystują do zrobienia ogrodu warzywnego dzięki któremu zimą będzie można spożywać zdrowe warzywa. More »

Oczko wodne w ogrodzie

Mając własny dom wokół którego jest spora działka należy postarać się w jak najlepszy sposób ją zaprojektować More »

Ogród naszych marzeń

W dzisiejszych czasach każdy człowiek chcę mieć z pewnością swoje własne miejsce na Ziemi. Niektórzy z nich decydują się na zakup działki More »

 

Jakie rozwiązania przy aranżacji ogrodu

image Przy wyborze małej architektury ogrodowej największą uwagę zwróćmy na wytrzymałość danego rozwiązania. Weźmy chociażby pod uwagę meble ogrodowe. Muszą być nie tylko solidne. Powinny również dobrze komponować się z ogrodem a użytkownikom gwarantować wygodę. Za najbardziej trwałe uznaje się meble wykonane z metalu. Ich ciężar sprawia jednak, że nie są zbyt funkcjonalne. Jeśli chcielibyśmy kierować się modą to najbardziej popularnym wyborem są meble wykonane z techno-rattanu. Dobrze więc gdy projektowanie ogrodów odbywa się z uwzględnieniem elementów małej architektury a nie tylko i wyłącznie roślin i nawierzchni ogrodowej. Obok mebli ważnym elementem ogrodów jest również oświetlenie. Poprzez dobrze dopasowane lampy ogrodowe można nie tylko doświetlić chodniki i podjazdy. Za ich pomocą można wyczarować zupełnie niepowtarzalną atmosferę w ogrodzie. Szczególnie pięknie przy dobrym oświetleniu prezentują się baseny ogrodowe oraz oczka czy stawy wodne. Jak widać możliwości aranżacji przestrzeni przydomowej w ogrodzie jest całe mnóstwo.