Ogród

Ogród odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę, ale nie wszyscy mogą sobie oczywiście pozwolić na to, aby taki ogród prowadzić, bo po prostu najczęściej nie mają do tego warunków, to znaczy mieszkają More »

Ogród dla dzieci

W wielu ogrodach można znaleźć miejsca przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. Warto podkreślić, iż są to zarówno rozwiązania stricte rekreacyjno – zabawowe, jak również bardziej użytkowe More »

Ogród przed domem

Mając wybudowany dom cieszący się duża powierzchnią działki w Okół niego rozmyślamy w jaki sposób można ja wykorzystać. Jedni działkę wykorzystują do zrobienia ogrodu warzywnego dzięki któremu zimą będzie można spożywać zdrowe warzywa. More »

Oczko wodne w ogrodzie

Mając własny dom wokół którego jest spora działka należy postarać się w jak najlepszy sposób ją zaprojektować More »

Ogród naszych marzeń

W dzisiejszych czasach każdy człowiek chcę mieć z pewnością swoje własne miejsce na Ziemi. Niektórzy z nich decydują się na zakup działki More »

 

Drzewo kominkowe

Największym moim marzeniem było posiadanie własnego domku z kominkiem. Jednak kominek to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek. Do kominka bowiem niezbędne jest drzewo kominkowe. Drzewo kominkowe może być stworzone własnoręcznie, poprzez porąbanie drzewa jakie akurat mamy dostępne. Drzewo takie należy później wysuszyć. Do suszenia drzewa najlepszym miejscem będzie kotłownia, ponieważ tam jest ciepło i sucho. Później drzewo to nadaje się do palenia w kominku. Jedynym problemem jest to, że najpierw trzeba zdobyć drzewo, które będziemy musieli później porąbać. Chociaż rąbanie drzewa to też praca mozolna i długotrwała. Późniejszym problemem jest miejsce, gdzie można będzie to drzewo wysuszyć. Dlatego łatwiejszym sposobem na pozyskanie drzewa kominkowego jest jego zakup. Można nabyć takie drzewo, od sąsiada, który ma drzewa w dużym nadmiarze a chce zarobić. Można też kupić drzewo poprzez znajomego, który zajmuje się sprzedażą drewna na opał. Ponadto sprzedażą drzewa kominkowego zajmują się także liczne firmy, u których można zamówić drzewo kominkowe drogą internetową, a później dostarczane nam jest drzewo pod same drzwi domu.