Ogród

Ogród odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę, ale nie wszyscy mogą sobie oczywiście pozwolić na to, aby taki ogród prowadzić, bo po prostu najczęściej nie mają do tego warunków, to znaczy mieszkają More »

Ogród dla dzieci

W wielu ogrodach można znaleźć miejsca przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. Warto podkreślić, iż są to zarówno rozwiązania stricte rekreacyjno – zabawowe, jak również bardziej użytkowe More »

Ogród przed domem

Mając wybudowany dom cieszący się duża powierzchnią działki w Okół niego rozmyślamy w jaki sposób można ja wykorzystać. Jedni działkę wykorzystują do zrobienia ogrodu warzywnego dzięki któremu zimą będzie można spożywać zdrowe warzywa. More »

Oczko wodne w ogrodzie

Mając własny dom wokół którego jest spora działka należy postarać się w jak najlepszy sposób ją zaprojektować More »

Ogród naszych marzeń

W dzisiejszych czasach każdy człowiek chcę mieć z pewnością swoje własne miejsce na Ziemi. Niektórzy z nich decydują się na zakup działki More »

 

Drzewa owocowe na naszych działkach

Drzewa owocowe, które rosną na naszych działkach są bardzo potrzebne, ponieważ dzięki nim możemy na bieżąco cieszyć się owocami oraz ich świeżością, nie wspominając już o tym ze możemy z owoców robić najprzeróżniejsze przetwory wliczając w to konfitury i inne wyroby, które zazwyczaj są bardzo smaczne i przede wszystkim zdrowe. Drzewa owocowe są to drzewa przeważnie liściaste, a jak to bywa z drzewami liściastymi gubią liścia na zimę, ale nie ma się, czym przejmować, ponieważ z nadejściem pory roku zwanej wiosna liście ponownie odrosną, co umożliwi ponowne owocowanie drzew. Musimy uważać jak zrywamy owoce z drzew, ponieważ niekiedy możemy natknąć się na owoc z wkładką, czyli owoc robaczywy, a żaden z nas raczej nie chciałby zjeść owocu z robakiem, bo jest to dość obrzydliwe i raczej nie smaczne, dlatego powinniśmy na to zwracać szczególną uwagę i przede wszystkim myjmy owoce przed spożyciem. Pamiętajmy też, że owoce są bardzo zdrowe, a spożywanie ich w dużych ilościach nie szkodzi naszemu organizmowi.