Ogród

Ogród odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę, ale nie wszyscy mogą sobie oczywiście pozwolić na to, aby taki ogród prowadzić, bo po prostu najczęściej nie mają do tego warunków, to znaczy mieszkają More »

Ogród dla dzieci

W wielu ogrodach można znaleźć miejsca przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. Warto podkreślić, iż są to zarówno rozwiązania stricte rekreacyjno – zabawowe, jak również bardziej użytkowe More »

Ogród przed domem

Mając wybudowany dom cieszący się duża powierzchnią działki w Okół niego rozmyślamy w jaki sposób można ja wykorzystać. Jedni działkę wykorzystują do zrobienia ogrodu warzywnego dzięki któremu zimą będzie można spożywać zdrowe warzywa. More »

Oczko wodne w ogrodzie

Mając własny dom wokół którego jest spora działka należy postarać się w jak najlepszy sposób ją zaprojektować More »

Ogród naszych marzeń

W dzisiejszych czasach każdy człowiek chcę mieć z pewnością swoje własne miejsce na Ziemi. Niektórzy z nich decydują się na zakup działki More »

 

Aralia chińska

Aralia chińska to drzewo, które dorasta do 6-7 metrów wysokości. Ma długie, ciemnozielone, pierzaste liście, które przemieniają się jesienią na kolor żółty. Aralia ma białe kwiaty, występujących jako wiechowatych kwiatostanów Aralia jest drzewem mrozoodpornym. Jest bardzo wymagająca, żyje w żyznej, bardzo wilgotnej glebie, nie wytrzymuje dłuższej suszy i nie lubi gleb wapiennych w których żyje na przykład wiśnia. Bardzo piękna, wręcz dekoracyjna, szczególnie w kwietniu oraz w jesień. Aralia pochodzi z Chin. Aralia Japońska to w miarę niskie drzewo, ma do ośmiu metrów wysokości. Ma bardzo grube gałęzie które są pokryte grubymi, ostrymi kolcami. Liście Arali są bardzo długie, mają nawet jeden metr długości, najczęściej potrójnie, ewentualnie podwójnie pierzaste. Jesienią liście żółkną więc zmieniają swoją barwę z ciemnozielonego. Kwiaty Arali najczęściej zebrane są w ogromnych baldachogronach. Owoce podobne są do porzeczki – czarne, kuliste oraz pestkowe, dojrzewają późną jesienią. Owoce najczęściej zebrane są blisko siebie w gronie kilkunastu sztuk. Aralia jest bardzo wytrzymała na ogromne mrozy, jednak nie jest przyzwyczajona do suszy dlatego w takich warunkach nie potrafi się dochować. Na pewno należą do wymagających drzew, potrzebują bardzo żyznej, torfowej gleby oraz dużej wilgotności. Bardzo źle rośnie w glebach wapiennych. Aralia jest bardzo cenna jako drzewko przydomowe.